Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power | other, 65w |
| No-Load Speed | 35000rpm |
| Output voltage | 12V |
| Size | 1 |
| Material | Plastic |
| Model Number | SN370M |
| Brand Name | SHINNYNAIL |
| Number of Pieces | One Unit |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Manicure Drill & Accessory |
| Certification | CE |
| Color | Violets, green, red, white, black, silver, mermaid, rose gold, black rose gold, gold |
| Feature | Coreless motor |
| Speed | 0-35000RPM |
| HD display | Heart display |
| Battery working | About 8-10 hour |
| Battery charging | 3 hours |
| Variable Speed Control | 0-35 |
| Shank dia | 3/32"(2.35mm) |
| Plug | Cable |
| Switch | Forward/Reverse |
| Voltage | Auto Switching 110/220V Volts |
| Packing | Box |
Instock
There are no reviews yet.